Politika

Poslanci si zlevnili jídlo v bufetu. Zdražení trvalo jen chvilku

Chlebíčky
Zdroj: Profimedia

Přibližně půl roku poté, co se zdražila jídla ve sněmovních restauracích, si poslanci odhlasovali jejich opětovné zlevnění. Jedná se o reakci na zdražení veškerých surovin, proto se ceny jídel sníží jen o pár korun.

Zdražení prosadili v únoru Piráti, které podpořil také kancléř Jan Morávek. Minulý týden však stálá komise pro práci Kanceláře Poslanecké sněmovny přišla s tím, že by jídla měla o něco zlevnit.

 

 

Pouze pirátský poslanec František Elfmark jako jediný v komisi hlasoval proti zlevnění. Argument jeho kolegů byl, že poslanci nejsou spokojení a chodí do restaurací mimo sněmovnu.

 

 

Ředitel tiskového odboru Sněmovny Roman Žamboch uvedl, že zlevnění je reakcí na zdražení surovin a bude se týkat pouze studené kuchyně, polévek, příloh, salátů, moučníků, snídaňových jídel a nápojů. U hlavních jídel by cena měla zůstat i nadále stejná.

 

 

Například černá káva s cukrem a mlékem, která stojí 15 korun, by měla zlevnit o korunu. Stejně je tomu také u šopského salátu, který by měl nově stát 26 korun. Pečená vepřová plec se zelím a knedlíky bude stát 50 Kč namísto původních 52 Kč. Změny by měly platit od července.

Související témata:
ls TN.cz