Jednání Sněmovny

Poslanci schválili zákon, který má zlevnit internet v mobilu

Téma:

Zákon o advokacii, politických stranách nebo také zákon o elektronických komunikacích. To vše dnes mají na programu poslanci. Poslední jmenovaný už dokonce stihli schválit.

Tato novela by měla přinést zlevňování na mobilním trhu. Vláda si od ní slibuje zlevňování mobilního internetu v Česku. Operátoři naopak uvádějí, že nová pravidla mohou vést k zastavení jejich investic. Nelíbí se jim nové pokuty vypočítané z obratu. Ty by mohly být klidně až miliardové.

 

Vedle toho má zákon řešit také digitalizaci televize, která má být v Evropské unii dokončena po roce 2020. Zákon tedy teď míří do Senátu a pak by ho měl ještě podepsat prezident Zeman.

Dnes se tady také sešel rozpočtový výbor, který řešil, kolik peněz by v příštím roce měla dostat Kancelář prezidenta republiky. Ta by měla mít na své výdaje v roce 2018 více než 470 milionů korun, což je zhruba o 38 milionů korun navíc než letos.


Další věcí, kterou dnes také poslanci odhlasovali, je zřízení vyšetřovací komise, která by měla prověřit, zda nedošlo k porušení zákona v kauze odposlechů a zda se tím vicepremiér Andrej Babiš nedopustil destabilizace demokracie. Tento návrh prošel, proti bylo jen hnutí ANO.

pez, František Bůžek TN.cz