Kontroverzní výrok

Poslanec ANO označil gaye za postižené. Babiš: Ať se omluví

Poslanec ANO Milan Brázdil
Zdroj: Profimedia, Tomáš Frait / MAFRA
Téma:

Poslanec ANO Milan Brázdil má velký problém. Musí totiž vysvětlovat výrok, v němž v podstatě označil homosexuály za postižené a za ty, kteří nemohou být manželé a mít děti. Omlouvat se ovšem nehodlá a odvolává se na imunitu.

Nakonec ovšem možná změní názor - Brázdilův výrok totiž pořádně nadzvedl jeho stranického šéfa a premiéra Andreje Babiše. 

 

"Pro mě je to dost šokující prohlášení a do dnešní doby a společnosti vůbec nepatří. Sami s mojí paní máme hodně přátel, kteří žijí ve stejnopohlavních párech, dokonce jsme spolu byli na jedné takové svatbě. Pan Brázdil by se měl za svá slova omluvit," zlobí se Babiš.

 

Redakce TN.cz s žádostí o reakci na Babišova slova oslovila přímo poslance Brázdila. "Já informaci, že by mě pan Babiš vyzval k omluvě, nemám, to říkáte vy. Takže se na mě nezlobte, ale já vyčkám a nebudu teď nic komentovat," řekl Brázdil.

 

Výrok pobouřil i nyní již bývalou ministryni obrany Karlu Šlechtovou.

 

 

 

Anketa

Měl by se poslanec Brázdil omluvit za slova, že gayové jsou postižení?

Hlasovalo 328 lidí.
Vše začalo, když poslance z Olomouce oslovila lékařka Vendula Svobodová. Brázdil se totiž podepsal pod novelu, která by do ústavy zakotvila, že manželství můžou uzavřít jen muž se ženou, ne stejnopohlavní páry. Na případ upozornila Olomoucká drbna.

 

A Svobodová, která miluje ženu, chtěla vědět, proč by mělo být manželství vyhrazeno jen heterosexuálním párům a chtěla se s Brázdilem i dalšími poslanci, kteří podepsali stejný návrh, sejít. Odpověď ji ovšem zaskočila.

 

"Dobrý večer paní Svobodová. Můžeme se vidět, ale nemusíme. Já nejsem takový hňup za koho mne máte. Mimoňi jsou mimo a já jsem a zůstávám a zůstanu nohama na zemi. Postižení lidé nemůžou být manželé a mít děti," napsal Brázdil.

 

Když po něm Svobodová chtěla vědět, proč upírá gayům a lesbám manželství, Brázdil ji v odpovědi posměšně oslovil Slečno či paní, či...jinochu či pane. Lékařka celou mailovou konverzaci uveřejnila.

 

 

Brázdil se ani po medializaci nehodlá za svá slova omlouvat. Odvolává se na výrokovou imunitu poslanců a naznačuje, že by se gayové a lesby měli spokojit s registrovaným partnerstvím, píše portál iRozhlas.

 

Brázdilův názor je přitom v přímém rozporu s postojem vlády, která naopak před několika dny homosexuální sňatky podpořila.

pez TN.cz