vážné zranění

Poslanec KSČM Kováčik je s těžkým úrazem v nemocnici. Spadl ze střechy

Pavel Kováčik - KSČM
Zdroj: Mediafax
Poslanec za KSČM Pavel Kováčik v roce 2013
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
3.10. 2020 10:38
Téma:

Komunistický poslanec a kandidát do Senátu na Znojemsku Pavel Kováčik utrpěl při pádu ze středy těžké zranění. Nyní leží v pražské Nemocnici Na Bulovce. Kvůli úrazu nemohl ani hlasovat ve volbách.

S informací, že Kováčik skončil v nemocnici, přišel zpravodajský web Novinky.cz. Redakci TN.cz ji potvrdila mluvčí KSČM Helena Grofová. "Je to pravda. Způsobil si po pádu ze střechy těžký úraz," prozradila.

 

Šéf poslaneckého klubu komunistů měl propadnout střechou, když pracoval na své chalupě ve středních Čechách. Po pádu byl transportován do pražské Nemocnice Na Bulovce, kde se nyní léčí. Kováčik je nejenom poslancem, ale rovněž znojemským kandidátem v letošních senátních volbách.

 

 

V relativně krátké době je to již třetí úraz vysoce postaveného českého politika. Na konci srpna si prezident Miloš Zeman zlomil pravou ruku, když vstával z gauče a neudržel rovnováhu. V Ústřední vojenské nemocnici podstoupil operaci a doposud chodí s ortézou na ruce.

 

V polovině září skončil v nemocnici s úrazem i ministr školství Roberta Plaga (ANO). Poté, co spadl z kola, si zlomil klíční kost. Stejně jako prezident kvůli zranění podstoupil chirurgický zákrok.

 

Více informací ke zranění Miloše Zemana se dozvíte v reportáži TV Nova:

Související témata:
TN.cz