Zdravotní problémy

Svobodu našli v bezvědomí ve Sněmovně, měl mozkovou příhodu

Téma:

Poslanec a místopředseda zdravotního výboru Bohuslav Svoboda (ODS) ve středu okolo poledne zkolaboval v prostorách Sněmovny. Záchranáři ho s mozkovou příhodou převezli do Ústřední vojenské nemocnice v pražských Střešovicích.

Poslance Bohuslava Svobodu, který je sám lékař, našel ležet jeho poslanecký kolega před dveřmi výtahu. Ten okamžitě zalarmoval záchranáře. Informoval o tom portál Novinky.cz.

 

"Vyjeli jsme na pomoc 75letému muži na Malostranské náměstí," potvrdila TN.cz mluvčí záchranné služby Jana Poštová. Ta zároveň dodala, že měl neurologické potíže.

 

Po stabilizování a ošetření byl Svoboda převezen do Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN), kde sám působí jako přednosta gynekologické kliniky.

 

 

"Mohu potvrdit, že k nám byl převezen a je u nás hospitalizován," potvrdila mluvčí ÚVN Jitka Zinke. S ohledem na přání samotného poslance však nezveřejnila další podrobnosti.

 

Bližší informace o jeho zdravotním stavu tak zatím nejsou známy. Mezi kolegy v dolní komoře si však údajně na žádné zdravotní problémy nestěžoval.

 

Záchranná služba zasahovala v Poslanecké sněmovně i v minulém roce. Karlu Schwarzenbergovi (TOP 09) se přimo při schůzi udělalo nevolno a upadl. Sanitka poslance převezla do nemocnice, kde po odborných vyšetřeních zůstal hospitalizován.

 

Kolaps Karla Schwarzenberga zachytily i sněmovní kamery:

 

V lednu 2017 zase praskl žaludeční vřed šéfovi poslanců hnutí ANO Jaroslavu Faltýnkovi. I ten skončil v nemocnici. Komunistický europoslanec Jiří Maštálka pak v Poslanecké sněmovně zkolaboval ještě o rok dříve. Stalo se tak při jednání s vedením strany. 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

pan TN.cz