Nehoda airbusu

Poslední cesta: Rakve s ostatky obětí převážejí do Německa

Rakve s ostatky prvních 44 obětí tragédie letu Germanwings 9525 přivezl v úterý večer do německého Dusseldorfu nákladní letoun společnosti Lufthansa, která Germanwings vlastní. Pozůstalí museli na chvíli, kdy se se svými blízkými budou moci rozloučit, čekat dva a půl měsíce.

Přepravu a předání těl příbuzným zpozdilo vyšetřování i chyby úředníků, kteří obětem vystavili neplatné úmrtní listy. Druhý pilot Andreas Lubitz způsobil tragédii letu 9525 24. března, první těla mohla opustit Marseille, kam byla kvůli vyšetřování převezena z místa nehody, až 9. června.

 

Letadlo v úterý převezlo 44 rakví s ostatky německých obětí tragédie. Z celkového počtu 150 osob na palubě, bylo německé národnosti 72. I ostatní těla budou postupně repatriována, aby je rodiny mohly pohřbít.

 

Vyšetřování březnové tragédie stále pokračuje. Podle vyšetřovatelů ale za pád letadla mohl druhý pilot Andreas Lubitz. Využil chvíle, kdy byl v kokpitu sám, znemožnil kapitánovi vrátit se z toalety a nastavil klesání. Po necelých deseti minutách narazil airbus do vrcholku Tete du Travers. Katastrofu nikdo nepřežil.

 

 

Co vedlo Lubitze k rozhodnutí letoun zničit a zabít všechny na palubě, se zřejmě nikdy nedozvíme. Avšak už během pilotního výcviku jej trápily deprese a pocit vyhoření. Před nehodou si zřejmě sám vsugeroval, že se mu horší zrak a že přijde o možnost létat. Po sedmi letech společného soužití se navíc Lubitzovi rozpadl vztah.
 


ČTĚTE TAKÉ:

Havárie Airbusu ve Francii: 150 mrtvých! Stroj padal 11 minut!

Poslední zpráva před smrtí: Elena poslala tuto sms, pak se stroj zřítil

DETAILY Z LETU SMRTI: "Proboha, otevři ty dveře!" řval kapitán

Vzal s sebou 149 lidí! Kdo je masový vrah Andreas Lubitz (28)?

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

vbo tn.cz / TV Nova