odchod legendy

Poslední cesta Věry Bílé: Tisíce lidí se přišly rozloučit! GALERIE

Téma:

Tisíce lidí se přišly rozloučit s uznávanou romskou zpěvačkou Věrou Bílou. Smuteční akt se konal v kostele v Rokycanech, následně se lidí vydali na smuteční průvod městem za rakví.

Poslední rozloučení se zpěvačkou, která se proslavila po celém světě a dokázala vyprodat světoznámou Carnegie Hall, začalo přibližně v 11 hodin v kostele Panny Marie Sněžné. Obřad v kostele doprovodil zvuk varhan, zádušní mši sloužil farář Marek Winiarski.

 

GALERIE: Pohřeb Věry Bílé v Rokycanech

1
/
5
Zdroj: TN.cz
Pohřeb Věry Bílé - 1

 

V kostele také hrála romská kapela, po obřadu se průvod asi 4 tisíc smutečních hostů odebral na hřbitov, kde rakev uložili do země.

 

Bílá měla minulý pátek zahájit své turné v Městském domě kultury v Sokolově. Romská královna se tak chtěla pokusit o velký návrat. Na koncertu se měla objevit s romským zpěvákem a bývalým účastníkem SuperStar Janem Bendigem. Svého comebacku se ale bohužel nedožila.

 

 

Věra Bílá zemřela 12. března, zpěvačka dlouhodobě měla zdravotní problémy. Poslední roky žila na ubytovně v Rokycanech. V roce 2016 se dokonce pokusila ukončit svůj život. Kvůli finančním a psychickým problémům spolykala prášky. Lékařům se ji tehdy podařilo zachránit.

hru TN.cz