Chtěli akční video

Chvíle před smrtí: Natáčeli, jak se nezabít, omylem ho zastřelila

Téma:

Touha po slávě stála život dvaadvacetiletého youtubera Pedra Ruize. Se svou přítelkyní Monalisou Perezovou chtěl natočit akční video, v němž na něj jeho partnerka vystřelí. Kulku měla zastavit tlustá kniha, kterou Ruiz držel před hrudníkem. Nezastavila a mladý muž zemřel. Policie teď zveřejnila osudové video, kterým se pár chtěl proslavit.

Perezové bylo v době, kdy video se svým partnerem natáčela, devatenáct a čekala jejich druhé dítě. Pár se chtěl proslavit videi na YouTube. Začal o tom, jaké je to pro mladý pár mít dítě, Ruiz ale objevil, že akční videa, v nichž bude dělat nebezpečné kousky, budou sledovanější.

 

Jedno takové se v osudný den snažili natočit. Ruiz měl před svým hrudníkem držet tlustou knihu a Perezová na něj měla vystřelit. Pár předpokládal, že čtyřcentimetrová bichle projektil zastaví. K tomu si ale nevybrali zrovna vhodnou zbraň - Izraelskou legendu Desert Eagle, která patří k nejúčinnějším zbraním na trhu.

 

Projektil ze zbraně oblíbené hollywoodskými hrdiny prošel knížkou jako nůž máslem a zastavil se až v hrudníku youtubera. Ten na následky zranění zemřel. Úřady teď zveřejnily video natočené párem bezprostředně před střelbou.

 

"Cílem tohoto videa je ukázat, jestli půlpalcová kulka projde knížkou. Budu stát za ní a Monalisa na ní vystřelí. Doufám, že tu knížku trefí. Že trefí knížku a ne mě, ale člověk, kterému na světě nejvíc věřím, je moje přítelkyně Monalisa. Takže jestli zemřu, jsem připraven jít do nebe," říká na videu Pedro Ruiz.

 

GALERIE: Žena omylem zastřelila svého přítele

1
/
7
Zdroj: facebook
Monalisa omylem zastřelila svého přítele - 1

 

"Jestli zemřu, jsem připraven na Ježíše. On mě pravděpodobně u nebeské brány odmítne, protože dělám takovou pitomost. Ale mám důvěru v mou přítelkyni, že trefí knížku a ne mě," říká na videu.

 

U soudu četli také přepis posledních vteřin předtím, než žena zmáčkla spoušť. Ty už úřady nezveřejnily, cituje z nich ale list Daily Mirror. "Zlato, já to neudělám, já nemůžu. Nechci být nezodpovědná," říká Perezová.

 

 

"Nebudeš pokud trefíš tu knihu, tak nebudeš. No tak, baterka se vybije. Pojď blíž," nabádal ji.

 

"Nemůžu to udělat, zlato. Jsem tak vystrašená. Zlato, když tě zabiju, co se mnou bude dál, tohle není v pořádku," říká na videu dívka.

 

Nakonec ji ale její partner přesvědčil, aby zmáčkla kohoutek. Za zabití dostala u soudu 180 dní vězení. Nebude ale muset strávit šest měsíců v kuse ve vězení, ale během příštích tří let ji čeká 18 desetidenních pobytů za mřížemi.

Související témata:
vbo TN.cz