Vánoční nákupy

Tisíce lidí vyrazily na Štědrý den nakupovat, na vozíky se stály fronty

Jan Mareš
Jan Mareš , Martin Kočárek
Aktualizováno 17:07
24.12. 2020 17:07
Téma:

Také letos někteří nechali pořizování dárků až na poslední chvíli. Nakupovaly se ale i potraviny či suroviny na štědrovečerní tabuli. Do obchodů vyrazily na Štědrý den tisíce lidí. Největší fronty se tvořily u nákupních vozíků.

Někteří pro poslední dárky vyrazili hned, co se obchodní centra otevřela. Lidé často sháněli poslední, většinou už jen menší dárky.

 

Kdo si na Štědrý den pospal a vyrazil na nákup až kolem desáté, musel už počítat s tlačenicí. Minimálně u vozíků. Nejvíc lidí, kteří nechali nákupy dárků na poslední chvíli, našli reportéři televize Nova v oddělení hraček v jednom z pražských nákupních center.

 

"Mám mále vnuky a kvůli práci jsem dárečky nakoupit nestihla," řekla žena, která musela kvůli hračkám vystát dlouhou frontu.

 

 

Většina ale pořizovala zásoby potravin před svátky, kdy budou obchody zavřené. "Hlavně chléb, mandarinky, banány. Na připití sekt, dětský šampus," popisovali zákazníci.

 

Kdo nenakoupil do poledne, měl smůlu. Kdo ale ještě doteď nemá všechny dárky, může to řešit na poslední chvíli maximálně u čerpací stanice. Anebo dárkovým poukazem či voucherem.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
Petr Zapletal, drz TN.cz