sjízdnost silnic

Poslední den meteorologické zimy přinesl sníh, ČHMÚ varoval před náledím

Martin Klícha
Martin Klícha
Publikováno 29. 2. 2020
Téma:

Během posledního dne meteorologické zimy na mnoha místech v Česku padá sníh, meteorologové varovali před možným výskytem náledí či zmrazků. Na nepříznivé podmínky na silnicích upozorňuje i Ředitelství silnic a dálnic, klouzat to může i na dálnicích.

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) už v pátek vydal výstrahu před náledím. Ta byla platná až do devíti hodin v částech Středočeského kraje (Dobříš, Hořovice, Příbram, Sedlčany, Votice) a v celém Jihočeském, Plzeňském a Karlovarském kraji.

 

"V Česku dnes čekejte oblačno až zataženo. V Čechách a na Českomoravské vrchovině místy sněžení přecházející od jihozápadu v déšť, zpočátku ojediněle mrznoucí. Přechodně srážky jen ojediněle, večer v Čechách od západu místy přeháňky. Na Moravě a ve Slezsku během dne ojediněle déšť," informoval v sobotu ráno ČHMÚ.

 

 

Na kluzké vozovky upozorňuje i informační portál Ředitelství silnic a dálnic. Řidiči by měli být opatrní i na dálnicích, kluzkou vozovku mohou očekávat na dálnici D1 mezi 85. a a110. kilometrem, na dálnici D3 mezi 63. a 101. kilometrem, na dálnici D6 mezi 132. a 155. kilometrem, na dálnici D10 mezi 4. a 66. kilometrem.
 

Související témata:
TN.cz