Kauza Kramný

Poslední Kramného šance je pryč! Tento dokument mu zlomil vaz

Petr Kramný u soudu
Zdroj: Profimedia
Petr Kramný
Téma:

Poslední naděje Petra Kramného, odpykávajícího si 28 let za vraždu manželky a dcery, zhasla. Soudkyně Renáta Gilová, která Kramného odsoudila, má vést řízení o obnovení jeho procesu a Kramný namítal její podjatost. Funguje to ovšem tak, že Gilová v tomto případě rozhoduje sama o sobě. Výsledek je již známý – ona ani zbytek soudního senátu podjatí nejsou a řízení povedou. A vy si můžete přečíst přesné zdůvodnění, jak soud k rozhodnutí dospěl!

Krajský soud v Ostravě zaslal redakci TN.cz písemné znění usnesení, v němž jsou podrobně vypsané případy údajné podjatosti a také důvody, proč Gilová a zbytek soudního senátu obvinění zamítli.

 

Text soudního usnesení:

Usnesení o vyloučení soudního senátu v kauze Kramný [pdf]

 

Rozhodnutí u Krajského soudu padlo už 21. září. Usnesení je zatím nepravomocné. "Petr Kramný využije svého práva a do rozhodnutí podá v zákonné lhůtě stížnost," sdělila už dříve obhájkyně Kramného Jana Rejžková.

 

 

Pravomocný rozsudek v kauze Kramný padl 1. června 2016. Kramný si nyní odpykává osmadvacetiletý trest za vraždu své manželky a dcery, které zemřely v červenci 2013 v Egyptě.

 

Poslechněte si, jak obhájkyně Petra Kramného hodnotila v dubnu 2017 zamítnutí jeho dovolání k Nejvyššímu soudu: 

rod TN.cz