Času ubývá

Poslední šance sehnat dárky. Češi berou obchody útokem

Vladimír Hoť
Vladimír Hoť
22.12. 2019 21:24
Téma:

Také o poslední adventní neděli vzali Češi obchody útokem. Parkoviště před obchodními centry se zaplnila téměř ihned po otevření. Objednávkami jsou zahlceny také internetové obchody. Pokud jste na nich zboží nyní objednali, tak nejdříve dorazí až kolem poledne 24. prosince. Prodejci očekávají až o čtvrtinu vyšší tržby než minulý víkend.

Je 11 hodin dopoledne a parkoviště před českobudějovickým hypermarketem už je úplně přeplněné. Auta stojí i mimo parkovací místa.

 

Ještě horší to ale bylo uvnitř. Dostat se k pultu s uzeninami, čerstvému pečivu nebo ovoci a zelenině, chtělo pořádné nervy. Lidé si museli vystát dlouhé fronty.

 

Nákupní košíky přetékaly. Někteří na poslední chvíli sháněli ozdoby na stromeček, jiní vybírali poslední vánoční dárky. O letošních Vánocích je prý největší zájem o televize. A to hlavně kvůli přechodu na nové digitální vysílání.

Na prvním místě jsou ale podle obchodníků stále měkké dárky. Děti si letos prý nejvíce přejí poníka, který kadí. Zájem je také o plyšové medvědy nebo stavebnice - hlavně s dinosaury.

 

Prodavačky se za celý den nezastavily. Další hektický den je čeká v pondělí. Poslední opozdilci mohou nakoupit ještě na Štědrý den dopoledne, pak se velké obchody na dva dny uzavřou.

 

Situace na vánočích trzích v Praze:

 

Situace na vánočích trzích v Brně:

 

Situace na vánočích trzích v Ostravě:

 

pez TN.cz