Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.5. 2018 09:29
předpověď na víkend

Poslední studený den je tady! Přijde oteplení a teploty až 25 °C

Počasí - ochlazení
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com
Ilustrační foto

Čtvrtek bude nejchladnějším dnem, který nás v nejbližší době čeká. Teploty vystoupí maximálně na 19 stupňů a ani dnes se neobejdeme bez deštníků. V příštím týdnu se znovu oteplí a dočkáme se až 25 stupňů.

Počasí u nás dnes bude ovlivňovat tlaková níže, která bude postupovat zvolna z Polska k severovýchodu. Přinese s sebou poměrně dost srážek, nejvíc pršet by podle meteorologů mělo na severu a severovýchodě republiky.

 

V dalších dnech by měl déšť ustávat, ojediněle se ale mohou objevit i bouřky. Po víkendu by se mělo začít znovu oteplovat, přibude ale také srážek.

 

Čtvrtek

V noci zataženo až oblačno, místy přeháňky. V severovýchodní polovině území postupně déšť, na horách i trvalejší. Přes den bude zataženo až oblačno, na většině území občasný déšť nebo přeháňky, na horách na severu a severovýchodě i trvalejší srážky. Ojediněle i bouřky. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 15 až 19 °C, v 1000 m na horách kolem 9 °C. Slabý, postupně mírný západní až severozápadní vítr 3 až 7 m/s.

 

 

Pátek

V pátek bude oblačno, místy přeháňky, ojediněle bouřky, zejména v odpoledních hodinách. Na východě zpočátku místy déšť. K večeru na jihovýchodě a ojediněle i jinde postupně až skoro jasno. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C. Mírný severozápadní až severní vítr 2 až 6 m/s, večer bude slábnout.

 

Podívejte se na předpověď počasí z ranních Televizních novin:

 

Sobota

Začátek víkendu bude oblačný až polojasný, během dne místy přeháňky, ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C. Slabý proměnlivý, během dne mírný severovýchodní až východní vítr 2 až 5 m/s.

 

Neděle

V neděli bude polojasno, odpoledne při zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C. Mírný severovýchodní až východní vítr 2 až 5 m/s.

 

 

Pondělí

Na začátku příštího týdne bude polojasno, odpoledne při zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C. Mírný východní vítr 2 až 5 m/s.

 

Výhled od úterý do čtvrtka

V dalších dnech by mělo být polojasno až oblačno, místy přeháňky nebo bouřky, zejména v odpoledních hodinách. Nejnižší noční teploty 13 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 25 °C.

mom TN.cz