POSLEDNÍ JÍZDA

Poslední víkend na horách! České sjezdovky se opět zaplnily lyžaři

František Nyklas
František Nyklas
27.2. 2021 20:21
Téma:

Lidé vyrazili ve velkém na české a moravské hory. Kvůli omezení pohybu od pondělí si užívali pravděpodobně poslední letošní zimní radovánky.

Na turistech bylo znát, že si chtějí na horách užít každou chvilku. I Klínovec v Krušných horách se zaplnil milovníky zimních sportů. Často šlo o rodiny s dětmi ze všech koutů země. V uzavřených skiareálech se opět lyžovalo, bobovalo i sáňkovalo.


Štáb TV Nova ale potkal řadu lyžařů a snowboardistů, kteří si za žádnou cenu nechtějí připustit to, že tímto víkendem pro ně letošní zimní sezóna končí. "Já ani pořádně nevím, jaká ta opatření jsou a nejsou," řekl jeden z nich.


"Já tady bydlím. Tak já nevím, jestli mě tady někdo vyžene za týden, když si tady budu sám šlapat. To je prostě nesmysl, že jo," reagoval další.

 

 


Na Klínovci lyžaři jezdí i přesto, že jsou skiareály uzavřené, už dlouho. Teď bude zábavě na sjezdovkách zřejmě definitivní konec. "My uvažujeme třeba i o uzavření Klínovce formou závory," vyjasnil starosta Božího Daru Jan Horník (STAN).


Lidé před pondělní uzávěrou vyráželi i na pěší túry. Na procházku se vydaly kamarádky z Prahy a Brna. Zpráva o omezení pohybu mezi okresy je zastihla na horách. "Bereme to jako poslední šanci se na dlouhou dobu vidět. To je naposledy, a pak budeme zavřené doma," řekly kamarádky. A sportovci se loučili i s běžeckými stopami v okolí Božího Daru.
 

rod TN.cz