smrt legendy

Poslední vystoupení Čáslavské na veřejnosti: Užívám si každý den!

Věra Čáslavská statečně bojovala s rakovinou slinivky. Sedminásobná olympijská vítězka se na veřejnosti ukázala v květnu v Děčíně. Ve skvělé náladě se zúčastnila gymnastických závodů dětí. "Užívám si každý den," řekla v rozhovoru s reportérem TV Nova, přestože v té bobě vedla těžký boj s rakovinou. Těžké nemoci teď podlehla.

Čáslavská podstoupila sérii chemoterapií. Návštěvu gymnastických závodů v Děčíně brala jako úžasnou psychickou vzpruhu. "Ty děti mě povzbudí. Koukat na ně, to je kouzelné," líčila gymnastická legenda.

 

A i pro děti bylo setkání se sedminásobnou vítězkou olympiády z Tokia a Mexika zážitkem. "Mám obrovskou trému. Je to úžasné. Normálně bych z toho dostala infarkt," překřikovaly se malé gymnastky. Fotku s legendární sportovkyní a později sportovní funkcionářkou si nenechaly ujít celé rodiny.

 

 

Věra Čáslavská čelila kruté nemoci statečně. "Vyhráno rozhodně není. Je to běh na hodně dlouhou trať. Mám takovou filozofii, že co se má stát, to se také stane. Užívám si každý den. Jsem spokojená, mě nic nebolí," popisovala svůj zdravotní stav.


GALERIE: Věra Čáslavská

1
/
9
Zdroj: Profimedia
Věra Čáslavská
 
 

Těšila se na olympijské hry do Ria. Kvůli zhoršenému zdravotnímu stavu ale do Brazílie neodcestovala. Těžké nemoci podlehla v úterý večer ve věku 74 let.

TN.cz