Tragicky zahynul

Poslední vzkaz strojvůdce Martina. Rodina už naplánovala pohřeb

Strojvůdce z Českého Brodu bude mít pohřeb v pátek
Zdroj: HZS Středočeského kraje, Facebook
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
20.7. 2020 13:24
Téma:

Tragická srážka osobního vlaku s poštovním u Českého Brodu se stále vyšetřuje. Zahynul při ní 40letý strojvůdce a táta dvou dětí Martin H., se kterým se rodina a přátelé v pátek naposledy rozloučí. S organizací pohřbu pomohou i České dráhy. Poslední vzkaz, který stojí u smutečního oznámení, vhání slzy do očí.

Zranilo se na 35 pasažérů a vyhasl život strojvedoucího. Tak skončilo železniční neštěstí u Českého Brodu, při kterém se srazil osobní vlak CityElefant jedoucí z Prahy s poštovním expresem. 

 

Ještě než bude mít Drážní inspekce jasno o příčinách tragédie, rozloučí se příbuzní a kamarádi se zesnulým Martinem H., po němž zůstala manželka a dvě děti. 

 

"S bolestí v srdcích oznamujeme všem přátelům a známým smutnou zprávu, že nás navždy opustil náš milovaný manžel, tatínek, syn, bratr, švagr, strýc a kamarád," píše se ve smutečním oznámení, ke kterému rodina připojila i Martinova "poslední slova". "Vzpomínejte na mě v dobrém. Měl jsem vás všechny rád! Loučím se s vámi napořád," řekl by nejspíš strojvůdce podle příbuzných.

 

 

Poslední rozloučení proběhne v pátek 24. července 2020 od 11 hodin v obřadní síni u městského hřbitova v Ústí nad Orlicí. Pomohou s ním České dráhy, pro které Martin dlouhá léta pracoval.

 

"České dráhy poskytnou finanční příspěvek, za tímto účelem byla zřízena i nadace. Smutečního obřadu se zúčastní i zástupci společnosti," řekla TN.cz mluvčí dopravce Gabriela Novotná.

 

 

Nehoda u Českého Brodu nebyla letos v létě na železnici jediným smrtelným neštěstím. O týden dřív zemřeli při srážce vlaků u Perninku na Karlovarsku dva cestující. Častěji se v posledních dnech srážely vlaky i s osobními vozy, na přejezdech kvůli tomu přibudou nápisy "proraž mě", aby se řidiči nebáli v případě nouze zničit závoru a opustit kolejiště.

 

Podívejte se na zásah záchranných složek u srážky vlaků, při které zahynul strojvůdce Martin:

TN.cz