GALERIE šťastný chlupáč

Poslední vůle Karla Lagerfelda: Dědicem je jeho milovaná kočka

Kočka Karla Lagerfelda Choupette
Zdroj: Twitter, Choupette Lagerfeld
Kočka Karla Lagerfelda si přijde na velké jmění
Téma:

Zesnulý módní návrhář Karl Lagerfeld po sobě nechal jmění ve výši 4,4 miliardy korun - značnou část jeho majetku po něm zdědí jeho milovaná kočka Choupette. Zhýčkané zvíře, které si už tak žije na dost vysoké noze, si ještě o něco přilepší.

Kočku Choupette si Lagerfeld zamiloval v roce 2013. V rozhovoru pro francouzský magazín Numero v minulém roce se nechal slyšet, že pro svého domácího mazlíčka najal dvě osobní služky, ochranku a kuchaře. Odhalil také, že Choupette dostává čtyři různé pokrmy denně, pije filtrovanou vodu a stravu přijímá výhradně z luxusního porcelánu.

 

GALERIE: Kočka Karla Lagerfelda bude dědit jeho majetek

1
/
7
Zdroj: Instagram / Twitter, Choupette Lagerfeld
Kočka Karla Lagerfelda Choupette - 2

 

Mezi její oblíbené pochoutky patří královský krab, uzený losos a kaviár. Každé ráno prý vstává v půl sedmé a její den začíná kartáčováním, které se v průběhu dne opakuje ještě pětkrát. A pokud se jí chce, praktikuje přes den kočičí jógu.

 

V rozhovoru se Lagerfeld taktéž zmínil o tom, že Choupette je jedním z dědiců jeho pohádkového jmění ve výši zhruba 4,4 miliardy korun. Překrásná huňatá birma už je ale dávno za vodou - v roce 2014 si díky reklamě vydělala necelých 68 milionů korun. Úspěšně také dobyla sociální sítě - na twitteru a instagramu ji sleduje dvě stě tisíc lidí.

 

 

Karl Lagerfeld byl jeden z nejvýznamnějších světových módních návrhářů původem z Německa. Zemřel v úterý v Paříži na rakovinu slinivky ve věku 85 let.
 

sei TN.cz