Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Duše z atomů

Posmrtný život neexistuje, tvrdí vědec! Má důkaz, že to není možné

Duše - 2
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto

Americký profesor fyziky tvrdí, že má důkaz o neexistenci posmrtného života. Aby duše dále "žila" poté, co zemře tělo, podle něj není v našem světě možné.

O tom, jestli existuje posmrtný život, se dohadují odborníci i obyčejní lidé. Někteří z těch, kdo na okamžik "zemřeli", popisují světlo na konci tunelu, nebe i peklo či pocit klidu a míru. Podle doktora Seana Carrolla to ale není možné, píše portál Techly.

 

Kosmolog a profesor fyziky na Kalifornském institutu technologie tvrdí, že po smrti není nic. A dokonce má prý důkaz! Posmrtný život podle něj neexistuje, protože to nedovolují podmínky na planetě Zemi.

 

"Představy, že naše vědomí může přežít naše tělo, jsou směšné. Vědomí není navěky existující duše, i vědomí se skládá z atomů - tak jako všechno na tomto světě. Podle fyzikálních zákonů tedy není možné, aby tyto atomy existovaly samostatně po smrti těla," tvrdí vědec.

 

 

Pokud by posmrtný život existoval, kvantoví fyzici by podle Carrolla už dávno odhalili nějaké "duchovní částice" a "duchovní síly". Nic takového se ale nikdy nestalo. "Tato nová fyzika by navíc musela nějak interagovat s atomy, které máme teď. A to se také neděje," doplnil Carroll.

epa TN.cz