změna

Pospíšil skončí jako šéf TOP 09. Na jeho místo se tlačí dva kandidáti

Czernin a Adamová chtějí vést TOP 09
Zdroj: TV Nova
Téma:

Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil nebude na podzim post obhajovat. Informoval o tom na facebooku, kde také zhodnotil své působení v čele strany. Kandidaturu na jeho místo naopak oznámila Markéta Pekarová-Adamová. Už dříve se o post předsedy strany přihlásil Tomáš Czernin.

Pospíšil se chce prý věnovat funkcím, do kterých ho zvolili voliči - pražského zastupitele a europoslance. "Nechci zradit jejich důvěru, a proto nemohu stranu vést do sněmovních voleb," napsal Pospíšil.

 

O místo předsedy strany chtějí bojovat na podzimním sněmu místopředseda strany a senátor Tomáš Czernin, který kandidaturu ohlásil v červnu.

 

A nyní také Markéta Pekarová-Adamová. Ta je rovněž místopředsedkyní strany a k tomu poslankyní. "Před 10 lety jsem se stala členkou strany a nyní jsem připravena stranu vést a převzít za její budoucí směřování plnou odpovědnost," napsala v úterý večer na twitteru.

 

Rozpaky nad její kandidaturou vyjádřil současný šéf poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. Ten v červnu vyslovil podporu Czerninovi. "Vzhledem k tomu, že ještě před prázdninami kandidaturu kategoricky vylučovala s tím, že chce „být po boku Jiřího Pospíšila jeho 1. místopředsedkyní“, vyvolává tato náhlá změna rozhodnutí poněkud rozpaky.," uvedl na svém facebooku. Sám je připraven kandidovat na 1. místopředsedu s tím, že případně odstoupí, pokud by na toto místo aspiroval jeden ze současných kandidátů na předsedu strany. "TOP 09 musí ze sněmu vyjít posílena, nikoliv rozdělena a oslabena," dodal.

TN.cz