NEVÍDANÁ DRZOST

Posprejovali metro a stříkali jeho obsluze sprejem do obličeje

Gustav Weiss
Gustav Weiss
Aktualizováno 18.11. 2019 16:35
Téma:

Policie pátrá po trojici vandalů, kteří ve stanici metra Motol pomocí sprejů pomalovali soupravu a poté se jimi bránili proti zaměstnancům, kteří jim v tom chtěli zabránit. Nepoznáte je? Podívejte se na video.

Celou situaci, která se stala 24. října kolem dvaadvacáté hodiny za běžného provozu metra, zaznamenala bezpečnostní kamera. Neznámá trojce vběhla do prostoru nástupiště a za cíl si vybrala poslední vagon soupravy. Téměř okamžitě si těchto "umělců" všimla obsluha metra a snažila se jim v činnosti zabránit.

 

Sprejeři se však nenechali rozhodit. Naopak jeden z nich obrátil sprej proti pracovníkům metra a začal jím bránit sebe i dva spolupachatele, kteří pokračovali v "malování". Po chvíli vznikla potyčka, po které vandalové utekli do areálu blízké nemocnice.

Policie případ prošetřuje jako trestné činy výtržnictví a poškozování cizí věci. V případě dopadení hrozí trojici trest odnětí svobody až dva roky. Pokud máte jakékoliv informace, které by mohli vést k odhalení totožnosti pachatelů nebo jste incident zaznamenali na mobilní telefon, volejte linku 158.
 

Související témata:
TN.cz