přísné opatření

Ohnout, vztyk! Pošta nutí seniory cvičit, jinak jim nedá důchod

Senior
Zdroj: Getty Images
Michaela Trochová
Michaela Trochová
8.4. 2020 18:27
Téma:

Úřady se snaží maximálně eliminovat kontakt mezi svými zaměstnanci a občany. Jenže některá opatření přinesou víc starostí než užitku.

Seniorům, tedy nejrizikovější skupině, kterou nový koronavirus ohrožuje, se každý snažit maximálně ulevit a snížit riziko, že budou vystaveni nákaze. V tom pošta drží krok: ráno jsou pobočky otevřené pouze pro ně, starší lidé dokonce na poštu nemusejí ani pro důchody, i když měli dosud nastaveno, že si je vyzvedávají osobně. Pošťačky tak musely jen během března roznést asi o 150 tisíc důchodů více než obvykle.

 

Jenže další zlepšovák, který pošta ve vyplácení důchodů vymyslela, může pro seniory představovat nesnadný úkol. Pokud zaměstnanec pošty nebude vybaven respirátorem, musí při doručování důchodů nově postupovat přesně daným postupem. A senioři, pokud chtějí své peníze dostat, se jim musí přizpůsobit.

 

 

„Doručovatel zazvoní u bytových/domovních dveří. Vyzve důchodce, ať položí osobni doklad na zem nebo jiné vhodné místo a ustoupí. Doručovatel si doklad převezme, ověří totožnost, vloží hotovost s dokladem a průkazem totožnosti do obálky, položí vše na zem a ustoupí,“ představil přísné opatření generální ředitel České pošty Roman Knap. Kvůli tomu se tedy musí senior hned dvakrát ohnout k zemi. Tím to ale nekončí.

 

„Poté doručovatel vyzve důchodce, ať podepíše doklad a podepsaný vloží zpět do obálky. Obálku položí na zem, doručovatel ji převezme, zkontroluje vyplněné údaje. Po dokončení předání důchodu, ošetří doručovatel své ruce dezinfekčním sprejem nebo gelem,“ popsal ředitel pošty, proč svůj hřbet bude muset každý senior, chce-li svůj důchod dostat, ohnout ještě do třetice.

 

 

Tato mimořádná změna se vyhlašuje na dobu trvání nouzového stavu, minimálně v dubnu tak bude získání důchodu pro seniory pořádná rozcvička.

 

Senioři to mají občas hodně těžké. Na Moravě se na ně například zaměřila dvojice, která se je snaží okrádat i v takto obtížném období:

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz