Ochranné pomůcky

Pošta začala balit roušky pro seniory. Potrvá to dva dny bez přestávky

Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
12.9. 2020 14:11
Téma:

Vláda slíbila všem lidem starším 60 let pět roušek a respirátor. Od pondělí je bude rozesílat Česká pošta. V jejích třídírnách se o víkendu zásilky pro seniory kompletují. Potrvá to 48 hodin bez přestávky.

Roušky a respirátory, které seniorům slíbila vláda, jsou zase o krůček blíž jejich poštovním schránkám.

 

Od sobotního rána se totiž ve třídírnách České pošty kompletují balíčky, které se začnou v pondělí rozesílat. Z celkového množství 15 milionů každý občan starší 60 let dostane pět roušek. Respirátorů, jichž jsou dohromady k dispozici tři miliony, senioři v balíčku najdou po jednom.

 

"Dnes a zítra obálkujeme roušky a respirátory. Největší třídírny jedou nonstop. Největší nápor je tradičně v pražských Malešicích, kde se kompletuje třetina všech ochranných pomůcek," uvedla Česká pošta na twitteru.

 

 

V některých třídírnách se tak roušky a respirátory budou balit 48 hodin bez přestávky.

 

Většina ochranných pomůcek by měla k seniorům dorazit nejpozději ve středu. "Prvním dnem distribuce bude pondělí. Naší ambicí je, aby roušky dorazily k lidem co nejdříve. K tomu, jak budeme vědět, komu roušku doručit. Vláda schválila, že k tomuto účelu můžeme využít registr obyvatel, jehož jsme správci. Tyto údaje předáme České poště. Roušky budou odeslány následně na trvalou adresu," popsal ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

 

 

Vláda bezplatné rozeslání roušek a respirátorů schválila ve středu. Jen náklady na distribuci se podle Hamáčka vyšplhají k 15 milionům korun. České poště za to zaplatí stát.

 

Rozhodnutí kritizovali někteří opoziční politici. Rozdávání roušek je prý "uplácení voličů". Stejně se mluvilo i o tzv. rouškovném, jednorázovém příspěvku seniorům ve výši 5000 korun. "Rouška nechrání před koronavirem, zpomaluje jeho šíření, ale rozhodně to není ochrana. Tou je pouze respirátor. Dobře, bude fungovat osm hodin, co potom?" nechápe krok vldáy třeba Ivan Bartoš (Piráti).

 

Takhle plán na rozeslání roušek popsal vicepremiér Hamáček:

TN.cz