Propouštění na poště

Pošta zruší tisíce pracovních míst! Na kvalitu to nebude mít vliv, tvrdí Hamáček

Klára Pospíšilová
Klára Pospíšilová
Aktualizováno 4.10. 2019 20:40

Českou poštu příští rok čeká velké propouštění, zrušeno bude až sedm tisíc pracovních míst. Někde vzniknou samoobslužné pobočky, kde si zákazníci vyřídí poštovní a finanční záležitosti sami. Pošta také zřejmě už příští rok dostane tři miliardy, které jí stát dluží.

Česká pošta loni poprvé za svou historii skončila v červených číslech, vykázala ztrátu přes jednu miliardu korun. "V této chvíli stát dluží české poště 3,3 miliardy korun a je to podmíněno souhlasem Evropské komise. Předpokládám, že Česká pošta tyto peníze příští rok obdrží," uvedl premiér Andrej Babiš.

 

"Naší ambicí je dostat Českou poštu do 21. století a do černých čísel. Ten plán předpokládá, že v roce 2021 bude česká pošta zisková," doplnil ministr vnitra Jan Hamáček.

 

Pomoci by mělo také propouštění, Česká pošta počítá s úbytkem až sedmi tisíc zaměstnanců. Podle ředitele ale propouštění nebude tak markantní, už teď chybí poště tisíce zaměstnanců. Dojít by mělo k modernizaci některých poboček.

 

 

"Česká pošta nechystá redukci a dostupnost v rámci své pobočkové sítě, my jsme jasně řekli, že chceme pro naše občany zajistit komfort, aby měli poštu v dosahu," dodal Hamáček.

 

Jenže podle ekonomů by právě zrušení některých poboček bylo žádoucí. Síť kamenných poboček je u nás prý nejhustší na světě. Hlavně v menších městech by prý poštovní služby mohli provozovat například prodejci potravin v rámci programu Pošta partner.
 

epa TN.cz