ANKETA NADĚJNÉ VYHLÍDKY

Pošťáci dostanou přidáno! A před Velikonocemi je čeká ještě prémie

Česká pošta ilustrační
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Roman Dolejský
Roman Dolejský
Publikováno 26. 2. 2020
Téma:

Pošťáci si od dubna přilepší, nejlépe na tom budou doručovatelé. Kromě až 1500 korun na ně čeká ještě mimořádná odměna. Podle Ministerstva vnitra je potřeba personální stabilizace pošty.

Průměrně o pět procent se zvednou platy pracovníkům České pošty. Nejvíce by měli dostat přidáno listovní doručovatelé, a to průměrně o 1500 korun, ostatní zaměstnanci si přilepší o tisícovku. "Pokud má být pošta konkurenceschopná, nemohou v ní lidé dřít za almužnu,“ prohlásil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

Anketa

Zaslouží si dostat pošťáci přidáno?

Hlasovalo 611 lidí.

Přitom již loni se pošťákům zvedly mzdy o deset procent. „Pokud bychom mzdy nezvýšili, pošťáci by nebyli oceněni za svou práci. Přitom personální stabilizace je pro současnou transformaci podniku klíčová,“ dodal Hamáček.


Další vylepšení rodinného rozpočtu čeká pošťáky v podobě mimořádné prémie. Ta bude minimálně 1500 korun, v průměru pak 1760 korun.

 


Růst mezd je součástí strategie transformace České pošty i finančního plánu. Podle něj by státní podnik měl být opět v zisku v roce 2021. Letošní ztráta pošty má být letos nižší, než vedení předpokládalo. Navýšení mezd bude pošta částečně financovat z provozních úspor.

 

Podívejte se na reportáž televize Nova o dvourychlostním doručování České pošty:

TN.cz