Hrozí jí vězení

Pošťačka kradla důchody i peníze z dobírek! Případů je víc

Téma:

Jednání poštovní úřednice, která si z práce pravděpodobně udělala výnosný obchod, řeší policisté z Uherského Hradiště. Dnes už bývalá pošťačka si měla přijít k penězům tak, že kradla důchody a dobírky. Za zpronevěru jí hrozí až dvouleté vězení.

Podnikání mladé ženy podle policie ukončila až stížnost seniorky, která se dožadovala výplaty svého důchodu. Interní kontrola a následné vyšetřování ukázaly, že úřednice napsala na výplatní poukázku smyšlené číslo občanského průkazu a převzetí hotovosti stvrdila falešným podpisem.

 

Nepoctivá úřednice připravila o peníze jak příjemce, tak i odesílatele zásilek. Vyšetřování ukázalo, že balíčků se sice adresáti dočkali, ona si ale přivlastňovala peníze z dobírek. 

 

"Žena je podezřelá ze spáchání trestného činu zpronevěra, za což jí v případě odsouzení hrozí až dva roky vězení," uvedl policejní mluvčí Vladislav Malcharczik. "S dotyčnou ženou jsme rozvázali pracovní poměr a nyní již není zaměstnankyní České pošty," doplnil mluvčí společnosti Ivo Vysoudil.

 

Podobně postupovala před časem i vedoucí pošty z Mladoboleslavska. Dva roky kradla cenné zásilky, které sama objednávala. "Její počínání bylo velmi promyšlené a díky tomu, že byla pracovnicí, která měla sama na starosti reklamace, tak vlastně kontrolovala sama sebe," vysvětlil v září 2014 policejní mluvčí David Schön.

 

 

Přilepšit si chtěla i pošťačka ze Zlína, která podvedla svého zaměstnavatele, ale okradla i svou známou. Přivlastnila si dopisy s její úvěrovou kartou i pinem a vydala se na nákupy. "Několika pokusy se jí podařilo vyčerpat téměř celý čtyřicetitisícový limit úvěrové karty. Vybírala z bankomatů a platila kartou u obchodníků," řekla v červnu 2015 policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

 

Přestože se nejedná o ojedinělá selhání pracovníků České pošty, státní podnik prý všechny poškozené vždy odškodní.

Zdeněk Čík/epa TN.cz