NAPADENÍ

VIDEO: Strážný napomenul skupinu mladíků. Jeden ho surově zkopal

Anna Křenková
Anna Křenková, Lucie Cochlarová
Aktualizováno 21:30
18.5. 2021 14:13
Téma:

Starší muž z ochranky několikrát napomenul mladíky, aby opustili prostor před ostravským nákupním centrem. Údajně proto, že lezli do technických místností. Připomínal, že se jedná o soukromý pozemek, kde nemají co dělat. To se ale po chvíli přestalo jednomu mladíkovi líbit a muže z ochranky brutálně kopnul do břicha, potom i do hlavy.

Napadením strážného skončila v pondělí večer vyhrocená situace v Ostravě před nákupním centrem Forum Nová Karolina. Mladíci měli podle informací TV Nova údajně lézt do technické místnosti obchodního centra. Potom postávali na prostranství před centrem, v tu chvíli se za nimi vydal jeden z členů ochranky. Několikrát je napomenul, aby opustili prostor a připomenul jim, že se jedná o soukromý pozemek.

 
"Pán tam hlídal. Nevím přesně, co mu udělali, ale řekl jim, že jde o soukromý pozemek a ať jdou pryč. Pak si tam vzájemně začali nadávat," popsala situaci jedna ze svědkyň, která celý spor zachytila na video.

 

 

Když strážný oznámil mladíkům, že zavolá policii, jednoho z nich to rozčílilo a člena ochranky napadl. "Pán jim začal říkat, že zavolá policii. V tom se jeden se rozběhl, kopl ho do břicha. Muž spadl, potom ho kopl do hlavy a dál nevím, co se dělo," popsala svědkyně.

 

"Naši pracovníci se maximálně snaží zajistit bezpečnost návštěvníků jak v budově obchodního centra, tak i v jeho bezprostředním okolí. Naštěstí takové incidenty jsou spíše výjimečné, ačkoli v posledních letech agresivita útočníků stoupá," informoval Radek Škrabal, provozní ředitel bezpečnostní agentury SSI Group.

 

Případem se zabývá Policie ČR i ostravská městská policie. "S dotyčným pracovníkem jsme v kontaktu a má naši plnou podporu. Nyní věc vyšetřuje Policie ČR a z pochopitelného důvodu se nemůžeme k záležitostem incidentu více vyjadřovat," uzavřel Škrabal.

 

Podívejte se na celé video z incidentu:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz