velká ostuda

"Postavíme zeď v Coloradu," řekl Trump. Stát ale nesousedí s Mexikem

Petra Matýsková
Petra Matýsková
Aktualizováno 24.10. 2019 22:49
Téma:

Prezident Spojených států Donald Trump pobavil veřejnost. Během projevu v Pittsburgu totiž prohlásil, že v Coloradu postaví zeď proti migrantům. Potíž je v tom, že Colorado leží v podstatě v centru Spojených států a do Mexika je to více než tisíc kilometrů. Na jeho výrok okamžitě reagovali tamní politici.

Donald Trump má opět z ostudy kabát. "Postavíme zeď v Coloradu, postavíme nádhernou, velikou zeď, která bude opravdu fungovat, kterou nepřelezete, ani nepodlezete," popsal prezident Spojených států Donald Trump.

 

To, že vnitrozemský stát Colorado s Mexikem, odkud do země proudí většina migrantů, nesousedí, šéf Bílého domu opomněl. Na mysli měl podle všeho řeku Colorado v Arizoně, kde podobný projekt vzniká.

 

 

Trumpova výroku se okamžitě chytil demokratický guvernér státu Colorado Jared Polis. "Je to trapné. Colorado nehraničí s Mexikem. Je fajn, že Colorado teď bezplatně nabízí celodenní školku, aby se děti mohly naučit základy zeměpisu," řekl Jared Polis.

 

Podobných přešlapů se Donald Trump dopustil několikrát. Loni v listopadu veřejnost pobavil vyjádřením, že kdyby Kaliforňané hrabali listí, nemuseli by čelit lesním požárům. "Mluvil jsem o tom s finským prezidentem a ten říkal, že tráví spoustu času nad hrabáním listí a s požáry nemají žádný problém," řekl Donald Trump. Že by hrabání listí jako prostředek před lesními požáry Trumpovi doporučil, ovšem finský prezident popírá.

 

Pozornost před více než dvěma roky vzbudil i Trumpův podivuhodně znějící tweet. Nejspíš omylem odeslaný komentář zmizel ze sítě až po šesti hodinách. "Navzdory neustálému negativnímu zpravodajskému covfefe," napsal Trump.

 

Před týdnem pak veřejnost pobavila nevěřícně se tvářící tlumočnice, která italskému prezidentovi Mattarellovi překládala Trumpova vyjádření o Sýrii. "Je tam spousta písku. Mají ohromné množství písku. Je tam toho písku tolik, že si s ním můžou hrát," popsal.

mik TN.cz