Rakouské volby

"Poštovní" hlasy změnily pořadí v rakouských volbách!

Nový rakouský kancléř Christian Kern
Zdroj: ČTK
Téma:

O tom, že nedělní rakouské volby vyhráli lidovci Sebastiana Kurze, není pochyb. Po sečtení dalších odevzdaných hlasů se ovšem změnilo pořadí stran na dalších místech.

Zatímco podle nedělních odhadů za lidovci na stříbrné příčce skončila Svobodná strana, která velmi ostře vystupuje proti uprchlíkům, po sečtení korespondenčních hlasů je vše jinak.


Podle rakouského ministerstva vnitra, která na svých stránkách v noci na úterý zveřejnilo aktualizované výsledky, totiž Svobodní spadli na třetí místo.


Přestihli je sociální demokraté současného kancléře Christiana Kerna. Podle aktuálních výsledků, které však stále nejsou konečné, sociální demokraté získali ve volbách 26,9 procenta hlasů, Svobodní rovných 26 procent a vítězní lidovci vedení jednatřicetiletým Kurzem 31,5 procenta platných hlasů.Kompletní výsledky voleb budou známy ve čtvrtek, bezprostředně poté by měl rakouský prezident Alexander Van der Bellen vítězného Kurze pověřit sestavením nové vlády. Nově zvolený parlament se poprvé sejde na začátku listopadu.


Pusťte si reportáž o volbách:


pez TN.cz