galerie neznáte ho?

"Postrach seniorů" v hledáčku policie! Získává si důvěru babiček

Téma:

Od října loňského roku až do zadržení letos v březnu řádil v Praze šestadvacetiletý mladík. Ten "tahal“ z poškozených peníze pod legendou "zodpovědného" otce. Poškozeným totiž tvrdil, že mu průvan zabouchl dveře bytu, ve kterém má roční robě a potřebuje co nejrychleji peníze na zámečníka. Teď se v hledáčku policie objevil další "postrach seniorů", který už má na svém kontě minimálně jednu dokonanou krádež. Policie teď prosí veřejnost o pomoc při pátrání.

Ve valné většině případů ještě doslova vnutil do zástavy svým zachráncům mobilní telefon jako záruku vrácení peněz. Že se většinou jednalo o nefunkční přístroje, zjistili poškození až posléze.

 

Podvodník si přišel na přibližně šedesát tisíc korun, které ale z valné části utratil za heroin. I s ohledem na tuto svou závislost je v tuto chvíli šestadvacetiletý muž stíhán vazebně. Jenže s podobnými praktikami začal další podvodník. "Jedná se o člověka, kterého poškozená popsala jako 180 cm vysokého muže plnoštíhlé postavy, ve věku 30-40 let, který má středně dlouhé tmavé vlasy a na tvářích vousy v délce takzvaného strniště,“ uvádí mluvčí policie Tomáš Hulan. "V době události oblečen do tmavých kalhot, bundy červené barvy s kapucí, na hlavě měl modrou kšiltovku a na nohou černé sportovní boty s bílou podešví. Na očích měl sluneční brýle,“ popsal mluvčí Hulan.

 

GALERIE: Policie hledá "Postrach seniorů"

1
/
3
Zdroj: Policie ČR
Policie hledá postrach seniorů - 3

 

Muž přišel 10. dubna v půl desáté dopoledne do ulice U Mrázovky, kde oslovil dvaaosmdesátiletou ženu. Ta tou dobou zkrášlovala zahrádku před domem. Hledaný jí tvrdil, že je soused od naproti, který nutně potřebuje půjčit peníze na zaplacení pokuty.

 

 

"Důvěřivá žena tedy šla a dvoutisícovou hotovost muži půjčila. Jenže ten seniorku požádal ještě o další peníze. Pro ty si poškozená musela dojít domů, do jednoho ze svých pokojů, kam ji muž následoval. Důvěřivá stařenka ale bohužel přinesla obálku s veškerou svou hotovostí, kterou měla tou dobou doma. Muž na nic nečekal, okamžitě využil ženiny bezbrannosti, obálku jí vytrhl z ruky a z bytu utekl pryč i padesátitisícovým lupem,“ popsal nechutný čin mluvčí policie.

 

 

Muž je podezřelý z trestných činů krádež a porušování domovní svobody, za což hledanému prozatím hrozí v případě vypátrání a odsouzení trest odnětí svobody až na dva roky. "Muže se ale zatím nedaří vypátrat, a proto nyní prosíme o pomoc širokou veřejnost. Pokud hledaného na fotkách či záběrech bezpečnostních kamer poznáváte, znáte jeho totožnost, případně místo jeho pobytu či pohybu, předejte nám prosím tyto informace prostřednictvím linky tísňového volání 158,“ žádá policie.

hru TN.cz