Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

střelba v domažlicích

Postřelení policisté už jsou po operaci, chystá se jejich výslech!

Úterní střelbu v azylovém domě v Domažlicích vyšetřuje policie jako dvojnásobný pokus o vraždu. Dvojice postřelených mužů zákona už je po operaci a vyšetřovatelé se je v nejbližší době chystají vyslechnout. Případ však kvůli smrti střelce s největší pravděpodobností odloží.

Případem se zabývá Krajské ředitelství policie Plzeňského kraje. "Zahájili jsme úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy ve stadiu pokusu na dvou osobách," řekl policejní mluvčí Martina Korandová.

 

Hned po tragické události vyšetřovatelé ohledali místo činu. "Byla zajištěna služební zbraň CZ 75 D compact," uvedla Korandová. Zbraň a stopy z místa nyní zamíří do rukou policejních znalců. Už včera policisté uvedli, že psychicky nemocný střelec s největší pravděpodobností střílel ze zbraně policistů.

 

Postřelení muži zákona byli po incidentu okamžitě převezeni do domažlické nemocnice. "Policisté jsou již po operaci, mimo ohrožení života. Jakmile to dovolí jejich zdravotní stav, budou také vyslechnuti," vysvětlila mluvčí.

 

GALERIE: Střelba v Domažlicích

1
/
9
Zdroj: TV Nova
Střelba v azylovém domě v Domažlicích - 2

 

V současnosti tak vyšetřovatelé vyslýchají ostatní svědky střelby. U té byli, kromě policistů a střelce, ještě záchranáři. Ti měli nemocného muže transportovat z azylového domu na psychiatrickou kliniku. Ten se však bránil a záchranáři tak na pomoc přivolali policii.

 

 

Muž po střelbě na policisty obrátil zbraň proti sobě a střelil se do hlavy. Záchranáři už o jeho život bojovali marně. Policie tak celý případ s největší pravděpodobností odloží.

jva TN.cz