Intenzivní pátrání

Postřelený motorkář z Vysočiny je po operaci, pachatel dál uniká

David Pik
David Pik
Publikováno 19. 8. 2020
Téma:

Motorkář, na kterého v pondělí pozdě odpoledne někdo při jízdě na Havlíčkobrodsku dvakrát vystřelil, je po operaci a mimo ohrožení života. Policie po pachateli dál pátrá. Podle informací TV Nova použil střelec pistoli větší ráže.

Projížděl se přírodou, když v tom po něm někdo zničehonic několikrát vystřelil. Postřeleného 25letého motorkáře poté záchranáři transportovali vrtulníkem ve vážném stavu do nemocnice.

 

"Pacienta jsme přijali na jednotku intenzivní péče, v těchto chvílích je po operaci a je mimo ohrožení života," řekla mluvčí jihlavské nemocnice Monika Zachrlová.

 

Muž podle informací TV Nova leží na traumatologickém oddělení, schytal hned dva výstřely. Jedna střela skončila v oblasti břicha, druhá v oblasti pánve. Mladík měl přitom obrovské štěstí, že výstřely nezasáhly důležité orgány nebo tepny.

 

 

Incident se odehrál u obce Vysoká nedaleko Havlíčkova Brodu. Po pachateli pátrají policisté. Vzhledem k vážnosti případu nechtějí průběh vyšetřování jakkoli komentovat.

 

Střelec měl použít standardní pistoli větší ráže. Pracuje se i s verzí, že střílet mohl nějaký místní obyvatel nebo majitel některého z okolních pozemků, kterého mohl motorkář jezdící v přírodě rozčílit.

TN.cz