tragický ponor

Tragédie na Staré Hartě: Potápěče zradila technika, kamarádi ho už neoživili

Záchranáři zasahovali u potápěčů na Bruntálsku - 1
Zdroj: ZZS Moravskoslezského kraje
Zásah záchranářů u Slezské Harty na Bruntálsku
Lucie Staničková
Lucie Staničková
14.12. 2020 10:24
Téma:

Napilno měli v neděli odpoledne moravskoslezští záchranáři. Ti zasahovali u vodní nádrže Slezská Harta na Bruntálsku, kde skupince potápěčů selhala technika. Jeden muž i přes veškerou snahu zdravotníků zemřel.

Událost se stala krátce po třinácté hodině nedaleko obce Leskovec nad Moravicí. "Skupinka můžu se potápěla v přehradě, přičemž u dvou z nich došlo k technickým obtížím během ponoru pod hladinou,“ informoval mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.


Jednoho muže vytáhl na břeh jeho kolega. Svědci okamžitě započali s masáží srdce. V oživovacích pokusech poté pokračovali po příjezdu na místo také záchranáři. "Jejich snaha však nebyla úspěšná,“ doplnil Humpl.

 


Na místo proto povolali také vrtulník, který přepravil muže ve vážném stavu na urgentní příjem ostravské fakultní nemocnice. "Dotyčný bohužel zemřel,“ sdělila TN.cz mluvčí nemocnice Petra Petlachová.


Druhý potápěč po vynoření z vody měl zdravotní obtíže, byl však při vědomí a se záchranáři komunikoval. "Pozemní posádka jej transportovala do Městské nemocnice v Ostravě, a to k další léčbě s možností využití hyperbarické komory,“ uzavřel Humpl.

 

Zásah záchranářů na Bruntálsku:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz