VIDEO obdivuhodná odvaha

Potápeči se setkali tváří tvář s největším žralokem bílým na světě

Téma:

Dva výzkumníci světu dokázali, že mají opravdu velkou odvahu. Při potápění se dostali extrémně blízko proslulému žralokovi Deep Blue, který je považován za největšího bílého žraloka na světě.

Vědkyně Ocean Ramsey, která se zabývá výzkumem žraloků, se na Havaji setkala tváří tvář s postrachem tamního moře. Při potápění plavala v podstatě bok po boku s největším zaznamenaným žralokem bílým, kterému se přezdívá Deep Blue a měří neuvěřitelných 6 metrů.

 

V hlubinách ji doprovázel její snoubenec a výzkumný partner Juan Oliphant, který ji po boku "krále moří" natáčel a fotografoval. Celou akci pak sdíleli na sociálních sítích. Chtěli své setkání s majestátním podmořským tvorem využít jako příležitost k prosazování zákonů, které by chránily žraloky na Havaji.

 

"Jejich populace rychle klesá," uvedl Oliphant. Několik na Havaji prosazuje návrh zákona, který by zakázal zabíjení žraloků. Spolu se svou snoubenkou doufají, že letos konečně vyjde tento zákon v platnost.

 

 

Jejich setkání s obřím žralokem má lidem ukázat, že se lidé nemusí žraloků bát. Lidé se jen málokdy stanou obětmi jejich útoků. Oba vědci se zároveň intenzivně zabývají školením, jak se chovat, když člověk ve vodě potká žraloka, aby se mu nic nestalo.

sei TN.cz