Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 5. 1. 2017
Syn Usámy Bin Ládina

Potatil se: Mladý Bin Ládin je mezi nejhledanějšími teroristy světa

Usáma bin Ládin - syn
Zdroj: profimedia.cz
Usáma bin Ládin se synem Hamzou

Že jablko nepadá daleko od stromu dokazuje čtyřiadvacetiletý syn Usámy Bin Ládina Hamza. Mladík byl americkým ministerstvem zahraničí zařazen na seznam globálních teroristů. Na následníka nejznámějšího teroristy Američané uvalili sankce.

Čtyřiadvacetiletý syn Usámy Bin Ládia kráčí ve šlépějích svého otce. Poté, co vloni v létě zveřejnil nahrávku "Všichni jsme Usáma", na které hrozí teroristickými útoky, se teď mladý Hamza bin Ládin dostal na seznam nejhledanějších teroristů světa.

 

Jeho zařazení potvrdilo ve čtvrtek americké ministerstvo zahraničí. Hamza bin Ládin je bezpečnostními odborníky považován za nástupce Usámy bin Ládina v čele teroristické organizace Al-Kájda, která je teď ve stínu Islámského státu. Následovník slavného otce by to však mohl změnit.

 

"14. srpna 2015 byl Hamza bin Ládin, syn Usámy bin Ládina, oficiálně členem užšího vedení Al-Kájdy Ajmánem Zavahrím představen jako člen teroristické organizace. V této audio nahrávce z roku 2015 bin Ládin vyzýval k teroristickým útokům v západních hlavních městech. 9. července 2016 Al-Kájda zveřejnila další nahrávku od Hamzy bil Ladina, ve které vyhrožoval odvetou Spojeným státům a varoval Američany, že budou cílem útoku ve Spojených státech a v zahraničí," vysvětluje americké ministerstvo zahraničí, proč mladého bin Ládina zařadilo mezi nejnebezpečnější teroristy.

 

 

"Konkrétně v roce 2015 bin Ládin volal po útocích proti americkým, francouzským a izraelským zájmům ve Washingtonu D.C., Paříži a v Tel Avivu. V roce 2016 vyzýval bin Ládin saudské kmeny, aby se spojili s pobočkou Al-Kájdy v Jemenu ve válce proti království Saudské Arábie," dodalo ministerstvo zahraničí.

 

Zařazení na seznam teroristů znamená, že veškerý majetek, který by Hamza bin Ládin měl ve Spojených státech, bude zablokován. Americkým občanům je také zakázáno s osobou na tomto seznamu obchodovat.

 

 

Za nástupce Usámy bin Ládina byl považován starší syn Saad, ten ale zemřel v roce 2009 v Pákistánu. Společně s Usámou zemřel v květnu 2011 také jeho další syn Khaled. Hamzu zachránilo, že jej otec, který chtěl, aby měl náboženské vzdělání, zřejmě poslal do Kataru.

 

Reportáž o zabití Usámy bin Ládina


 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

MAPA SMRTI: V těchto zemích Evropy je teď největší hrozba terorismu! Mají se Češi bát?

DOŽIVOTNÍ TRAUMA: Ochranka letiště zatkla nemocné dítě. Pokládali ho za teroristu

vbo TN.cz
Reklama