Strach z nákazy?

Poučili jsme se? Venku je o dost méně lidí než o minulém víkendu!

Anežka Vrbicová
Anežka Vrbicová
Publikováno 4. 4. 2020
Téma:

Možná si lidé vzali výzvy víc k srdci, možná to bylo počasím. Podle reportérů TV Nova bylo v sobotu v parcích nebo na turisticky oblíbených místech mnohem méně lidí než minulý víkend. Částečně k tomu ale mohly přispět i kontroly v ulicích a na silnicích a také avizované uzavírky parkovišť.

Na pražské náplavce v sobotu posedávalo jen pár lidí. Většina procházela, nebo projížděla na kole. A Riegrovy sady? Minulý víkend vzbudila velký rozruch fotografie posedávajících hloučků právě odtud. V sobotu hodinu po poledni tu lidí bylo výrazně méně.

 

Dokonce i pražská Letná zela prázdnotou. O poznání víc lidí vyrazilo do Stromovky. Štáb TV Nova tu se strážníky strávil hodinu. Za tu dobu museli upozornit dva lidi, kteří neměli roušky. Zbytek se choval zodpovědně.

 

Lidé většinou vládní nařízení neporušovali. Měli roušky a dodržovali dvoumetrové rozestupy. Pomohla asi i policejní opatření i uzávěry parkovišť v turisty oblíbených místech v Českém ráji nebo okolí Jizerské magistrály.

 

 

Prázdněji bylo i na cyklostezce v Ústí nad Labem nebo v brněnských parcích. V příštích dnech se mají teploty vyšplhat až na dvacet stupňů. Vydržet doma a dodržovat omezení pohybu tak bude možná o něco složitější.

pez TN.cz