praktické tipy

Použité sáčky od čaje nevyhazujte. Neuvěříte, k čemu se dají použít!

Pytlík od čaje může ještě posloužit - ilustrační foto
Téma:

Odstraňuje mastnotu, působí blahodárně na pleť, funguje proti zápachu. Řeč je o použitých čajových sáčcích, které mají větší škálu použití, než byste si mysleli. Přečtěte si, na co všechno jsou dobré!

Kromě toho, že má čaj prokazatelné zdravotní účinky, povzbuzuje organismus a léčí různé neduhy, skrývá v sobě i další možnosti využití. A některým jeho účinkům ani nebudete chtít věřit. Ale funguje to! Předtím, než příště sáček z vyluhovaného čaje vyhodíte, zkuste ho prakticky použít, píše web plnielanu.sk.

 

Dodává energii pokojovým květinám

 

Chcete, aby vaše kytičky prospívaly? Nemusíte k tomu nutně používat umělá hnojiva a chemikálie. Zkuste místo toho zahrabat použitý pytlík těsně pod povrch hlíny. Bude fungovat jako přírodní hnojivo, protože čaj obsahuje dusík. Ale pozor, sáčky musíte každý týden vyměňovat, jinak totiž začnou plesnivět.

 

Odhání škůdce

 

Dostaly se vám do domu nebo na chatu hlodavci? Zapomeňte na nebezpečné pastičky na myši, do kterých se kromě hlodavců mohou chytit i domácí mazlíčci. I když nám čajové sáčky příjemně voní, drobné hlodavce a jinou havěť jejich vůně dokonale odpuzuje. Položte je proto všude tam, kam by se nevítaní hosti mohli dostat.

 

 

Čistí pleť a zbavuje kruhů pod očima

 

Vychlazený čajový pytlík přinese vašim očím okamžitou úlevu. Nejenže vás zbaví nepěkných kruhů a váčků pod očima, ale dokáže zmírnit i opuchlé oči, třeba po pláči nebo při alergii. Pomáhá taky třeba při zánětu spojivek. Perfektně taky čistí o uzdravuje pleť. Čajové výtažky zaručeně vysuší problematická místa a léčí akné, vřídky nebo ekzémy.

 

Regenerace těla i vlasů

 

Čaj je skvělým zdrojem antioxidantů a čajová koupel působí jako balzám nejen na duši, ale i tělo. Pytlíky s čajem buď pověste přímo pod proud vody, nebo je hoďte rovnou do vany. Ideální na koupel je zelený čaj s jasmínem, který působí proti stresu a únavě. Blahodárně působí také na vlasy, kterým dodá lesk a živiny. Na světlé vlasy si dejte koupel z heřmánku, tmavým prospěje černý čaj.

 

Odstraňuje mastnotu

 

Taky nesnášíte umaštěné hrnce a talíře a ještě víc nesnášíte, když je musíte umývat? Čajové pytlíky to udělají za vás! Nechte mastné nádobí přes noc jednoduše ponořené ve vodě s několika použitými pytlíky a ráno už jen opláchněte.

 

 

Poradí si se zápachem

 

Zelený čaj je výborným pomocníkem, pokud se chcete zbavit zápachu z ryb nebo česneku. Použité čajové sáčky eliminují také zápach v ledničce, stačí jich dát pár dovnitř do krabičky. Stejně účinkuje v kotcích domácích mazlíčků.

 

Čistí okna a nábytek

 

Použité čajové pytlíky čistí a obnovují povrch dřevěného nábytku a podlah. Vhoďte je do vody a nechte vychladnout. Roztok působí nejen na nábytek, ale čistí i okna a zrcadla.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

UNIVERZITA NOVA: Jak otevřít víno botou a pivo papírem?

Zázračný alobal: Vyčistí kastrol, hodí se při žehlení i naostří nůžky
 

Související témata:
mom TN.cz