Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Záplavy v Kunovicích

Povodeň vyplavila školku i dům pro seniory! Z ulic byly potoky

Silný déšť potrápil obyvatele Kunovic nedaleko Uherského Hradiště. Voda tam zaplavila některé ulice a dostala se také do desítky domů - včetně pečovatelského domu pro seniory. Provoz ve čtvrtek musela omezit i tamní školka.

Voda z přívalových dešťů se do Kunovic dostala z okolních polí, na která zemědělci vysadili kukuřici. "Ta průtrž byla prudká, tak se to z pole dostalo až sem. To byla taková řeka, teklo to všude dole," popsal obyvatel domu s pečovatelskou službou.

 

Voda se nejprve přehnala přes předzahrádky právě obyvatelů domu s pečovatelskou službou, některým se dostala i do bytů. Během pár minut se nedaleké ulice proměnily v potoky. Zahlcená kanalizace vůbec nestíhala.

 

Odnesla to třeba mateřská školka, kde se ve čtvrtek celé dopoledne uklízelo. Vedení města proto vyzvalo rodiče, aby pokud to bude jen trochu možné, nechali děti doma. Desítky centimetrů vody měla i zhruba desítka domácností ve sklepech a garážích.

 

"Do zasažené oblasti vyjeli postupně během jedné hodiny profesionální hasiči ze stanice Zlín a Uherské Hradiště a 14 jednotek dobrovolných hasičů," popsala mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

 

 

Zatímco domácnosti stihli úklid ještě během včerejšího večera, zablácené ulice od rána uklízeli a čistili pracovníci technických služeb.

 

Přívalový déšť potrápil i místní část Sady sousedního Uherského Hradiště. Tam museli hasiči dokonce postavit provizorní hráz z pytlů s pískem. Podle meteorologů navíc přívalové deště hrozí na mnoha místech České republiky až do konce týdne.

Petr Zapletal/epa TN.cz