Rodinný dům poničil požár

Požár auta se rozšířil na dům, muselo zasahovat několik jednotek hasičů

Petr Barták
Petr Barták
Aktualizováno 21.1. 2020 06:36

Několik jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů zasahovalo v noci na úterý v Červeném Újezdě na Praze západ u požáru rodinného domu. Na dům přeskočil oheň od hořícího přístřešku, ve kterém se zatím z neznámých příčin vzňalo odstavené auto.

Podle vyjádření řídícího důstojníka zasahujících hasičů se požár ještě před jejich příjezdem snažili uhasit obyvatelé domu, ale oheň už měl takovou intenzitu, že to bylo nad jejich síly. Jako příčinu označil požár vozidla v přístřešku před domem.

 

Plameny tak strávily dřevěný přístřešek se střešní konstrukcí a přeskočily na dům. Došlo k poškození fasády a střechy. Požár podle jeho slov následně poškodil i střešní místnosti. Hasiči tak museli použít i visutou plošinu. Kromě hašení pak museli ještě rozebrat část střechy, aby mohli zkontrolovat, zda se v podkroví nenachází ještě nějaká skrytá ohniska.

 

 

Na místě z preventivních důvodů zasahovala i záchranná služba, ale celá událost se naštěstí obešla bez zranění. "Příčina požáru vozidla je stále v šetření,“ uvedl řídící důstojník s tím, že ještě nebyla stanovena ani předběžná škoda.

Související témata:
TN.cz