Šílená nehoda

Nehoda půl dne blokovala Pražský okruh, z místa odklízeli trosky

Téma:

Ničivý požár ve čtvrtek po poledni zablokoval provoz na Pražském okruhu na úrovni Řeporyjí. Vzplál tu jak autobus vězeňské služby, tak kamion s přívěsem. Jeden člověk zemřel, více než deset dalších se zranilo.

"V autobuse byli vězni, šlo o dálkový transport. Dostala se k nám také informace o jednom mrtvém, kterou nyní ověřujeme," uvedla pro TN.cz před 14. hodinou mluvčí vězeňské služby Petra Kučerová.

 

Podle informací TV NOVA nikdo z převážených trestanců při nehodě neutekl.

 

"Mělo by jít o nehodu tří vozidel. Doprava ve směru k D5 je zcela zastavená," uvedl ve 13:45 mluvčí policie Tomáš Hulan. Při srážce zemřel jeden příslušník vězenské služby. Podle prvotních informací TN.cz měl zemřít řidič autobusu, později vyšlo najevo, že mrtvým byl jeden z dozorců.

 

Záchranáři uvedli, že kromě jednoho mrtvého je na místě nejméně 14 zraněných, zasahoval i vrtulník. Zranění nakonec skončili ve třech různých pražských nemocnicích. Nejvážněji zraněná byla žena, která skončila v nemocnici na Vinohradech.

 

Na místě se po nehodě tvořily v obou směrech mnohakilometrové kolony. Směr od letiště k dálnici D1 je průjezdný asi od 14:45, v opačném směru byla silnice kvůli odklízení trosek a odtahu tanků uzavřená až do půlnoci. Teprve poté se kolony převážně kamionů začaly definitivně rozjíždět. Příčinu nehody ani odhad škody zatím policisté neupřesnili.

 

Podívejte se na první záběry nehody:

 

 

Kamion táhl valník s historickými tanky, které plameny také poničily. Dým valící se z hořících vozidel byl vidět v širokém okolí.

 

   

"Jedna se o požár autobusu a tahače s podvalem. Pracujeme na několik proudů vody. Zásah blokuje provoz v obou směrech," uvedli na twitteru před 13:30 pražští hasiči a uveřejnili několik fotek, podle kterých je jasné, že požár byl velmi intenzivní.

 

"Za 30 minut byly plameny lokalizovány, následovalo dohašování skrytých ohnisek a jejich vyhledávání pomocí termokamery," informovali hasiči.

 

GALERIE: Nehoda autobusu a kamionů na pražském okruhu

1
/
30
Zdroj: HZS Praha, Twitter
Nehoda autobusu a tahače - 1

pez TN.cz