záchranná akce

Požár domu: Hasiči zachránili 13 lidí! 6 z nich skončilo v nemocnici

Téma:

Náročný zásah za sebou mají čtyři jednotky z řad profesionálních a dobrovolných hasičů na Přerovsku. V obci Horní Moštěnice začal hořet sklep. V domě bylo více než 20 lidí.

Hasiči od začátku věděli, že je situace vážná. "Následná upřesnění hovořila o více jak dvaceti osobách uvězněných v hustě zakouřených chodbách bytového domu," popsal situaci mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

 

"Hasiči po svém příjezdu pomocí vyváděcích masek z prostor zasažených požárem zachránili celkem třináct osob včetně několika dětí. Některým se podařilo dostat samostatně do bezpečí, shodou okolností v sousedním podobném domě bydlí dobrovolní hasiči, které alarmoval svolávací systém," dodal.

 

GALERIE: Požár domu v Horní Moštěnici

1
/
5
Zdroj: Hasiči MSK
Požár v HorníCH Moštěnici - 5

 

Na místě zasahovala také záchranná služba, která zkontrolovala všechny evakuované. Šest lidí musela odvést do nemocnice. Podle hasičů začalo hořet v jedné ze sklepních místností, následně se oheň rozšířil částečně do sklepní uličky. "Při požáru došlo k velmi rychlému a hustému zakouření společných prostor, schodiště a dalších chodeb," dodal mluvčí.

 

 

Co stojí za příčinou vzniku požáru je aktuálně v šetření, ve zmiňované místnosti hořelo několik pneumatik i vysoce hořlavých látek, sprejů a podobně včetně skladovaného vybavení. Majitel prozatím škodu nevyčíslil.

Související témata:
ham TN.cz