Hořelo ve sportovní hale

Požár kanceláří ve sportovní hale v Praze napáchal škody za miliony

Téma:

Šest jednotek pražských hasičů zasahovalo v noci na čtvrtek u požáru kanceláří ve sportovní hale ve Strakonické ulici. Přes veškeré úsilí hasičů stihl oheň napáchat škody v řádech milionů korun.

Požár vypukl krátce před půlnocí v horních patrech sportovní haly, kde zasáhl několik kanceláří a brzy se rozšířil do mezistropí budovy. Hasiči na místě museli vyhlásit II. stupeň požárního poplachu. „Měli jsme obavu, aby se plameny nerozšířily až na střechu, tak jsme museli použít speciální hasicí zařízení Kobra. V současné době už se požár nešíří a je lokalizován. Pomocí termokamer vyhledáváme skrytá ohniska a dohašujeme,“ uvedl na místě požáru pro TN.cz mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

 

 

Hasiči požár likvidovali několika vodními proudy, a protože hala byla plná hustého kouře, museli při zásahu používat dýchací masky. K průzkumu střechy byla nasazena vysokozdvižná plošina.

 

 

Část Strakonické ulice blokovaly během hašení cisterny hasičů, proto policisté museli zcela uzavřít provoz ve směru do centra a dopravu odklonit přes Smíchovské nádraží směr Anděl.

 

 

 

Podle vyjádření mluvčího Kavky, je předběžný odhad vzniklé škody v řádech milionů korun. Příčinu požáru na místě zjišťuje vyšetřovatel od hasičů spolu s výjezdovou skupinou kriminalistů.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz