Těžká práce v terénu

Požár ozářil noční Krkonoše. Chatu už se zachránit nepodařilo

Michaela Trochová
Michaela Trochová
Aktualizováno 16.12. 2019 13:14
Téma:

S komplikovaným případem se v noci na pondělí potýkali hasiči v těžko přístupném horském terénu v blízkosti krkonošské sjezdovky Javor.

Hasiči přijali hlášení o požáru kolem půl sedmé večer. Chalupa nebyla pro těžkou zásahovou techniku přístupná, proto musely být hasební prostředky na místo dopravovány pomocí skútrů nebo rolby, hasičům s dopravou pomáhala horská služba i místní. Celý zásah byl komplikovaný také čerstvě napadanému sněhu a silnému větru, který podpořil rozšíření požáru na celý objekt.

 

"Na místě byly nejprve tři jednotky požární ochrany, kvůli střídání zasahujících hasičů a doplnění hasebních prostředků si vyžádal velitel zásahu přítomnost dalších dvou jednotek," popisuje Martina Götzová, tisková mluvčí HZS KHK.

 

 

Když se hasiči dostali k místu události, byl požár v pokročilé fázi, v zasaženém objektu se naštěstí nikdo neměl nacházet. Jednotkám se podařilo napojit na systém zasněžování, k hašení tak použily vodu na výrobu technického sněhu.

 

 

"Z okolního prostředí byl požár objektu pod kontrolou, žádné další budovy neohrožoval. Oheň se však držel uvnitř domu pod plechovou střechou. Těsně po 23. hodině se podařilo zasahujícím hasičům požár lokalizovat, poté probíhaly dohašovací práce," doplnila tisková mluvčí.

 

Kolem druhé hodiny ranní na místě zůstala už jen dobrovolná jednotka z Pece pod Sněžkou. Část objektu se musela nechat kontrolovaně dohořet, proto zatím nebyla ohlášena likvidace události. Během pondělí bude na místě pracovat vyšetřovatel hasičů, který provede ohledání požářiště a dopřesní rozsah škoda. Příčina vzniku požáru je stále předmětem vyšetřování.

Související témata:
TN.cz