Požár na Slovensku

Požár paneláku v Bardejove: 17 lidí skončilo v nemocnici

Téma:

Během požáru jedenáctipatrového panelového domu ve slovenském Bardejove museli záchranáři z pátku na sobotu evakuovat více než sto lidí. 17 lidí poté skončilo v místní nemocnici. Všichni jsou mimo ohrožení života.

 Příčinou požáru byl únik vody do elektrické rozvodny v chodbě domu, který způsobil zkrat. Hasiči museli následně evakuovat 108 lidí. Na místě zasahovalo 22 příslušníků hasičského a záchranného sboru.


Ředitel nemocnice Marián Petko potvrdil, že mezi hospitalizovanými byly také 4 děti, které se nadýchaly zplodin. "Příjem pacientů začal ve 4 hodiny ráno, dostal jsem informaci od primářky, že všechny čtyři děti po kontrole jejich zdravotního stavu propustili domů, protože nevykazovaly žádné komplikace.“

 


Petko rovněž dodal, že jedna z pacientek musela být umístěna na jednotku intenzivní péče s podezřením na vážnější potíže. Všichni hospitalizovaní jsou však mimo ohrožení života.


Město Bardejov vyhlásilo mimořádný stav a vedení zabezpečuje pro evakuované obyvatele náhradní ubytování. Mluvčí radnice Štefan Hij uvedl, že už podruhé v průběhu dne byl svolán krizový štáb a vedení zabezpečuje pro evakuované obyvatele náhradní ubytování.


„Byty nejsou vážněji poškozené, protože oheň je nezasáhl. Požár vznikl v elektrické rozhodně na chodbě. Došlo však k zakouření prostor, takže byty zatím nejsou obyvatelné,“ dodal Hij.


Za poslední dobu je to již 3. požár paneláku, který se odehrál na Slovensku. Nejtragičtější následky měl výbuch plynu a požár v Prešově. Zemřelo osm osob a dům musel být později srovnán se zemí.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
Lucie Staničková TN.cz