dvoumilionová škoda

Požár pily na Semilsku dal hasičům zabrat. Zasahovali u něj celou noc

Požár pily na Semilsku - 3
Zdroj: HZS Libereckého kraje
Od přístřešku chytnula i přilehlá budova s dílnou
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
19.7. 2020 10:37
Téma:

V areálu pily v Horní Branné na Semilsku v noci vypukl požár. Hasiči s ním měli plné ruce práce - zásah trval prakticky celou noc a skončil před šestou hodinou ranní. Škoda byla vyčíslena na dva miliony korun.

Oznámení o požáru v Horní Branné nedaleko Jilemnic hasiči dostali krátce před půl jedenáctou večer. V areálu pily vzplál přístřešek s uskladněnou štěpkou. Než hasiči přijeli, oheň se rozříšil i na přilehlou budovu a dílnu. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu.

 

Když hasiči dorazili na místo, okamžitě se dali do hašení. "Zásah byl veden šesti vodními C proudy a speciálním zařízením CCS Cobra, které bylo použito k hašení střešní sendvičové konstrukce objektu. Poté, co dostali hasiči požár pod kontrolu, byla štěpka prolévána vodou a vyvážena pomocí nakladače," uvedla mluvčí libereckých hasičů Radka Kostelňáková.

 

 

Poté jednotky hasičů rozebraly nestabilní část střechy a doplnili vodu ze dvou čerpacích stanovišť. Před půl druhou ráno požár lokalizovali a následovaly dohašovací práce. Kompletně ho zlikvidovali až kolem půl šesté ráno po celonočním zásahu.

 

"Událost se obešla bez zranění. Škodu způsobenou požárem majitel objektu stanovil na dva miliony korun. Příčina a uchráněné hodnoty zůstávají v šetření," dodala Kostelňáková.

 

GALERIE: Požár v areálu pily na Semilsku

1
/
3
Zdroj: HZS Libereckého kraje
Požár pily na Semilsku - 3

Související témata:
TN.cz