Šlehající plameny

V Těšíně vzplála benzínka! Policie evakuovala okolí, má podezřelého

Petr Zelený
Petr Zelený
18.6. 2020 8:26
Téma:

Policisté i hasiči zasahují od čtvrtečního rána u požáru plynu unikajícího z nádrže na čerpací stanici v Českém Těšíně na Karvinsku. Své domovy muselo opustit několik desítek lidí, policisté v souvislosti s incidentem zadržela jednoho člověka. Je možné, že nádrž bude hořet až dva dny.

"V tuto chvíli kolegové záhajili úkony trestního řízení s podezřením na obecné ohrožení, za které je sazba od tří do osmi let vězení. Obviněný zatím nikdo nebyl," uvedla před 15. hodinou policejní mluvčí Karolína Bělunková.

 

Že může být zásah hasičů velmi dlouhý, potvrdil na dotaz TN.cz před čtvrteční 11. hodinou jejich mluvčí Petr Kůdela. Informoval, že zasahující jednotky vytyčily kolem místa co nejširší perimetr, aby se k požáru nedostal nikdo, kdo tam nemá co pohledávat a zbytečně se neohrozil.


"Požár unikajícího plynu byl hlášený dnes ráno. Kromě evakuace desítek lidí z blízkých domů jsme také z bezpečnostních důvodů uzavřeli Karvinskou ulici a odkláníme dopravu," popsala na dotaz TN.cz po osmé hodině ráno Bělunková. Odklon aut pokračuje i ve čtvrtek odpoledne.

 

"Zadrželi jsme jednoho člověka, s nímž provádíme procesní úkony," doplnila Bělunková bez bližších podrobností. Podle všeho tak požár není dílem náhody.

 

Záběry požáru přímo od hasičů:

 

 

Kůdela už ráno doplnil, že zásah probíhá přibližně od čtvrté hodiny a že na místo vyjelo celkem deset jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Zatím se vše obešlo bez zranění.

 

 

"Jde o dva spojené zásobníky na LPG, plyn z nich unikající stále hoří. Nádrže ochlazujeme třemi proudy, hlídáme i jejich teplotu," vysvětlil před devátou hodinou Kůdela.

 

Dodal, že hasiči čekají, než uskladněný plyn beze zbytku vyhoří. "Příčinu požáru vyšetřujeme, škoda byla předběžně odhadnuta na dva miliony korun," uvedl mluvčí hasičů.

 

GALERIE: Požár plynu na benzínce v Českém Těšíně

1
/
6
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje
Požár zásobníku s LPG na benzínce v Českém Těšíně - 6

TN.cz