Velký požár

Požár skladovací haly v Kostomlatech! Škoda půjde do milionů

Téma:

Středočeští hasiči zasahovali ve čtvrtek večer u velkého požáru skladovací haly v Kostomlatech nad Labem. Požár stihl zničit celý objekt včetně uskladněného materiálu, odhad předběžné škody se pohybuje v milionech korun.

Informaci o požáru přijali hasiči krátce po dvaadvacáté hodině. „ V době příjezdu hasičů byla hala kompletně zasažena požárem, velitel zásahu vyhlásil II. stupeň poplachu,“ popsal zásah hasičů tiskový mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

 

 

 

Podle jeho slov na místě zasahovalo 10 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů, což bylo přes 70 mužů. V hale byly uskladněny podlahové krytiny, což hasičům značně komplikovalo zásah, protože tento materiál při hoření generoval velké množství kouře.“ Kouř z požáru šel naštěstí mimo bytnou zónu, proto nebylo nutné evakuovat žádné obyvatele,“ doplnil mluvčí.

 

 

Proč začalo hořet hasiči zatím netuší. „Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování, které proběhne v pátek v dopoledních hodinách,“ uvedl Svoboda s tím, že předběžná škoda způsobená požárem byla zatím odhadnuta na několik milionů korun.
 

TN.cz