Řádící plameny

Policie: Halu v Praze podpálil žhář, případ si převzala kriminálka!

Téma:

Na spáleniště, které zůstalo v pražských Vysočanech po rozsáhlém požáru trampolínového centra, dorazili v sobotu ráno vyšetřovatelé policie i hasičů. Odpoledne došli k závěru, že mohutné inferno má na svědomí žhář!

"Ohledání místa požářiště je v tuto chvíli ukončeno se závěrem, že požár byl založen úmyslně. Z toho důvodu a s ohledem na výši způsobené škody, která je odhadnuta na 20 miliónů, si kompletní prošetřování celé události převzali kriminalisté. Ti událost prošetřují pro podezření na obecné ohrožení," informoval před sobotní 14. hodinou policejní mluvčí Tomáš Hulan.

 

Pachateli či pachatelům hrozí podle všeho až patnáctiletý pobyt za mřížemi právě kvůli výši způsobené škody.

 

"Na místě jsou v tuto chvíli vyšetřovatelé hasičů, kteří spolupracují s vyšetřovateli policie. Velitel zásahu z holešovické stanice rozhodl, že do budovy není možný vstup bez povolení statika. Stále dohašujeme skrytá ohniska," napsali v sobotu ráno pražští hasiči na twitteru.

 

Vyšetřovatelé nicméně v podstatě už dopoledne vyloučili technickou závadu, protože byl objekt několik týdnů odpojený od energií. 

 

"Proto v tuto chvíli pracují kriminalisté s pravděpodobnějšími verzemi, tedy, že požár vznikl buď vlivem něčí nedbalosti, nebo že požár někdo založil úmyslně," uvedl policejní mluvčí Tomáš Hulan.

 

Požár budovu navíc poškodil, hasiči už v noci uvedli, že jedna z hlavních stěn hrozí zřícením.

 

GALERIE: Požár trampolínového centra v Praze očima hasičů

1
/
28
Zdroj: HZS Praha
Požár trampolínového centra v Praze - 29

 

Vyšetřovatelé se tak do trosek vypravili až poté, co to povolil právě statik. Na spáleniště vzali také psa cvičeného na vyhledávání hořlavin.

 

 

Trampolínové centrum bylo v pátek večer, kdy začalo hořet, naštěstí prázdné. Podle prvních odhadů je škoda 20 milionů korun.

 

pez TN.cz