Středočeský kraj

Požár u domova důchodců na Kladensku. Hasiči evakuovali 93 lidí

Vondřichová
Kristýna Vondřichová
Publikováno 4. 7. 2020
Téma:

Hrůzný zážitek za sebou mají klienti domova pro seniory v Unhošti na Kladensku. V sobotu krátce před pátou hodinou odpoledne v tamním kadeřnictví vypukl požár. Hasiči museli evakuovat 93 lidí. Jeden ze seniorů skončil v péči lékařů.

K požáru došlo v budově kadeřnictví v areálu unhošťského domova důchodců. Nachází se přímo u hlavní silnice, která protíná obec. Hasiči dostali požár pod kontrolu zhruba ve tři čtvrtě na šest odpoledne. Poté jednotky přešly k dohašování a přetlakové ventilaci vyhořelého kadeřnictví.

 

"Na místo bylo vysláno větší množství jednotek. Z důvodu bezpečnosti seniorů byla velitelem nařízena hned v počátku zásahu evakuace celého objektu," popsal TN.cz mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

 

 

Z domova důchodců bylo evakuováno 93 lidí. Krátce před tři čtvrtě na sedm se podařilo požár definitivně zlikvidovat. "Snažíme se maximálně eliminovat škody vzniklé zásahem, speciálním vysavačem odsáváme hasební vodu a dochází k částečné redukci zasahujících jednotek," informuje Gabriel.

 

Ačkoli se při požáru nikdo z klientů domova nezranil, velitel zásahu musel přesto požádat o pomoc zdravotníky. Jednomu ze seniorů se totiž udělalo nevolno. Podle informací mluvčího to nebylo z důvodů nadýchání se zplodin, příčinou jeho stavu byl zřejmě šok.

 

 

Statik na místě nezasahoval, naprostá většina klientů se po úspěšném zásahu mohla vrátit zpět do zázemí domova. Za oběť padlo ohni pouze kadeřnictví, do dalších částí areálu se nerozšířil.

 

"Škodu ani příčinu vzniku požáru ještě vyšetřovatel nestanovil. Je to komplikovanější událost, která se bude nadále šetřit. Odhad může trvat i několik dní," uzavřel mluvčí hasičů.

TN.cz