STŘEDOČESKÝ KRAJ

Požár u obřích zásobníků ropy! Na místo vyjely desítky hasičů

Požár porostu u Nelazhoves - 4
Zdroj: AKTU.cz
Jan Houška
Jan Houška
Publikováno 10. 7. 2020
Téma:

Hasiči ze Středočeského kraje řešili v pátek odpoledne požár lesa poblíž Nelahozevsi. V blízkosti požáru se nachází centrální tankoviště ropy. Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů.

Hasiči od pátečního odpoledne bojovali s požárem lesa, který se nachází v těsné blízkosti areálu, kde se skladuje ropa. Hrozilo totiž, že se požár rozšíří na zásobníky s ropou. Plameny se nakonec po několika hodinách podařilo uhasit. Tento týden se jednalo již o druhý požár v oblasti.

 

 

"V pátek okolo druhé hodiny jsme přijali oznámení o požáru lesního porostu v blízkosti obce Nelahozeves. Na místo vyjelo několik jednotek hasičů. Velitel zásahu později požádal o posily, s kterými se podařilo požár bezpečně uhasit. K bezprostřednímu ohrožení zásobníku ropy nedošlo," vyjádřil se mluvčí Jaroslav Gabriel.

 

Areál tankoviště MERO slouží jako konečná ropovodů Družba a IKL. Hlavní funkcí komplexu je skladování nouzových zásob ropy pro celou Českou republiky. Ve svých zásobnících uchovává až milion a půl metrů krychlových ropy. Toto množství by vystačilo Česku až na 90 dní.

 

GALERIE: Požár u Nelahozevsi

1
/
10
Zdroj: TV Nova
Požár u Nelahozevsi - 5

TN.cz