Sobotní incident

Požár v domě v Krnově má dohru, policie ho řeší jako obecné ohrožení

Ilustrační foto
Zdroj: HZS Praha
Ilustrační snímek
Petr Zelený
Petr Zelený
4.4. 2021 13:56
Téma:

Sobotní večerní požár v panelovém domě v Krnově na severu Moravy má nečekanou dohru. Oheň totiž nejspíš nevypukl nešťastnou náhodou, policisté oznámili, že incident prověřují s podezřením na trestný čin.

"V sobotu v podvečer došlo v Krnově v jednom z bytů v pátém patře panelového domu k požáru. Proběhla evakuace tří desítek lidí, dva si převzali zdravotníci k vyšetření," připomněla v neděli policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

 

Doplnila, že plameny zasažený byt skoro celý zničily, společné chodby domu a přilehlé byty zaplnil kouř. Škody sčítají i majitelé bytu pod tím, ve kterém hořelo. Celkem živel napáchal spoušť za přibližně milion korun.

 

"Od dnešních ranních hodin probíhá ohledání místa požáru za přítomnosti kriminalistů a hasičů. Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu obecného ohrožení z nedbalosti," uvedla bez bližších podrobností Jiroušková.

 

 

Mluvčí hasičů Jakub Kozák v sobotu večer informoval, že u požáru v Krnově zasahovaly celkem čtyři jednotky požárníků a že dům ještě před jejich příjezdem opustilo 24 lidí. Dalších sedm hasiči zachránili pomocí výškové techniky a vyváděcích masak. 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz